telefonART

telefonART to konkurs filmów nakręconych telefonem komórkowym, filmowa akcja-zabawa skierowana do wszystkich, którzy są zafascynowani światem wokół nas. Światem, który sami tworzymy. Zwyczajnym, a zarazem niezwykłym, bo jesteśmy jego częścią.
 
Skierowany jest do wszystkich, którzy posiadają telefon komórkowy (lub inny „podręczny” sprzęt) z funkcją nagrywania video i chcą spróbować swoich sił w świecie filmu. Filmy powinny bazować na rejestracji rzeczywistości („dokumenty”) i nie powinny być dłuższe niż trzy minuty.
 
Nie potrzeba tu żadnej scenografii ani aktorów. Nie liczy się romantyczna sceneria, światło zachodzącego słońca w kadrze, ani happy end. Liczy się fakt, że obecna chwila zdarza się tylko raz. Nie można jej powtórzyć, odegrać ponownie. Ale my możemy tę chwilę zatrzymać. Musimy tylko nauczyć się patrzeć.
 
Filmy może nadesłać każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Spośród nadesłanych filmów, jury wybierze te, których prezentacja odbędzie się podczas Szczecin European Film Festival. Autor filmu, który zdobędzie największe uznanie publiczności, otrzyma nagrodę Złotej Komóry.
 
Swoje filmy należy dostarczyć do OFFicyny (drogą mailową biuro@officyna.art.pl lub osobiście) do 22.09.2014.
 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Udostępnij: