Jury Międzynarodowe

Birgit Acar

 

Birgit Acar jest magistrem filmu i literatury komparatywnej. Układa program kinowy dla Filmmuseum Potsdam (Institut der Filmuniversität Babelsberg „Konrad Wolf“). W 2012 r. Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH zaprosiło ją do bycia członkinią jury Ousmane Sembčne Films for Development Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym na Zanzibarze (ZIFF). Była częścią jury programowego festiwalu filmów dokumentalnych dokumentART w Neubrandenburgu/Szczecinie w latach 2006-2013, pracuje też dla innych jury i komisji programowych, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (Jury Generacji, od 2011 r.) i na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Hamburgu (członkini jury, Konkurs Niemiecki w 2013 r.).
 
 
 
prof. dr hab. Kamil Kuskowski

Urodził się w Zakopanem, gdzie uczęszczał do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara. Później studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. W 2005 r. uzyskał stopień doktora, w 2008 r. – stopień doktora habilitowanego, a w 2012 r. – tytuł profesora. Pracował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, a obecnie jest zatrudniony w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownie Działań Audiowizualnych w Katedrze Nowych Mediów. Jest także Dziekanem Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Przed paroma laty prowadził Galerię Zona Sztuki Aktualnej w Łodzi. Obecnie kontynuuje swą pasję, czego efektem jest Galeria Akademii Sztuki Zona Sztuki Aktualnej w Szczecinie, którą prowadzi. Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, instalacji i sztuki video. Od lat współpracuje z Galerią Piekary w Poznaniu i Galerią m2 w Warszawie.

 

Cecilia Lidin

Cecilia Lidin, mając wykształcenie filmowe, przez ponad 20 lat pracowała w dziedzinie finansowania i rozwoju filmu dokumentalnego w międzynarodowym środowisku dokumentalnym. W latach 1992-1996 inspektor kredytowa w pierwszym biurze programowym MEDIA w Copenhagen DOCUMENTARY. Następnie zajmowała się promocją nordyckich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych dla Filmkontakt Nord. W latach 1998-2011 Cecilia Lidin pracowała dla European Documentary Network, gdzie początkowo była odpowiedzialna za międzynarodowe warsztaty z rozwoju i finansowania filmów dokumentalnych, by później przejąć zarządzanie tą organizacją. Obecnie jest konsultantką ds. filmu dokumentalnego w Swedish Film Institute. Cecilia Lidin była jurorką na wielu europejskich festiwalach, a w latach 2006-2009 była Dyrektor Artystyczną Odense International Film Festival.
 

Znajdujesz się na stronie archiwalnej. Przejdź do serwisu aktualnej edycji Festiwalu.

Jury i Komisja Programowa:

    Udostępnij: