Jury Polskie
Dorota Roszkowska
Producentka, wykładowczyni i ekspert w dziedzinie filmu dokumentalnego. Po powrocie z Holandii, gdzie przez wiele lat związana była z branżą audiowizualną i marketingiem, w latach 1997-2002 pracowała jako Redaktor Zamawiający w departamencie kultury TVP 2, gdzie zajmowała się koprodukcjami z Europejskim Kanałem Kulturalnym ARTE. Obecnie kieruje Akademią Sztuk Dokumentalnych (Academy of Documentary Arts - ADA), organizującą międzynarodowe przedsięwzięcia w zakresie promocji i edukacji filmowej, do których należą m.in. Pitching Dragon Forum podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego, szkolenia w Kijowie, Moskwie i Permie oraz pokazy „Sztuka Dokumentu” w Warszawie. Od 2003 r. prowadzi własną firmę Arkana Studio. Jest producentką zrealizowanego na podstawie obrazu Pietera Bruegla filmu „Młyn i Krzyż” w reżyserii Lecha Majewskiego oraz nagrodzonego Europejską Nagrodą Filmową filmu „Poste Restante” w reżyserii Marcela Łozińskiego, a także wielu innych. Jest członkinią EFA European Film Academy, European Documentary Network, Zarządu Stowarzyszenia Filmowców Polskich oraz prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia „Przyszłość Mediów”.
Marcin Koszałka
Operator filmowy i reżyser filmów dokumentalnych. Stale współpracuje z amerykańską telewizją HBO. Absolwent katowickiej szkoły filmowej, obecnie jej wykładowca. Dwukrotnie zdobywca Złotych Lwów za zdjęcia na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni („Pręgi”, „Rewers”) oraz Brązowej Żaby na Camerimage („Rewers”). Laureat licznych nagród za filmy dokumentalne miedzy innymi w Lipsku, Berlinie, Chicago (Hugo TV Award) Karlowych Warach, Nyon, Krakowie, Tampere, Trento, Teheranie. Jego filmy dokumentalne są prezentowane na wielu prestiżowych festiwalach (Amsterdam, Moskwa, Rotterdam, Waszyngton i inne). Jako operator filmowy jest ortodoksyjnym zwolennikiem taśmy filmowej, ale posiada też biegłość w formatach cyfrowych. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenia Autorów Obrazu Filmu Fabularnego, Polskiej Akademii Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Specjalizuje się w zdjęciach specjalnych; lotniczych, podwodnych z wykorzystaniem technik alpinistycznych.
Przemysław Lewandowski
Dyrektor artystyczny jednej z najstarszych imprez filmowych w Polsce – Ińskiego Lata Filmowego (od 11 lat), a także pomysłodawca oraz główny organizator Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży „Włóczykij”. Przez 8 lat aktywny dziennikarz internetowego serwisu filmowego Stopklatka.pl, zajmujący się relacjonowaniem festiwali filmowych oraz recenzowaniem filmów. Prezes stowarzyszenia Republika Międzyodrza, którego celem jest praca na rzecz wspierania alternatywnych działań artystycznych oraz oryginalnych form aktywności turystycznej w przestrzeni Gminy i Miasta Gryfino oraz Pomorza Zachodniego. Współzałożyciel oraz członek redakcji pisma kulturalno-społecznego „Rocznik Chojeński”. Od 8 lat kieruje należącym do Sieci Kin Studyjnych kinem Gryf w Gryfinie.