MINI’21 Festiwal Multimedialny w październiku to kontynuacja czerwcowych warsztatów filmowych, kina sensorycznego, masterclass z zakresu nowych mediów, filmowych lekcji historii oraz warsztatów produkcji filmowej. To także warsztaty rycerskie i warsztaty dźwięku dla młodych kinomaniaków oraz panel poświęcony szansom i zagrożeniom związanym z korzystaniem z nowych mediów przez dzieci i młodzież. Łącznie będzie to 8 rodzajów działań okołofilmowych i multimedialnych podczas dziewięciu dniu festiwalowych, i znów – zarówno w Szczecinie, jak i regionie. Tym razem będzie też można poznać tradycję zaklętą w filmie historycznym oraz poeksperymentować z dźwiękiem, będącym nieodłączną częścią filmu od jego początków. SeFF MINI’21 Festiwal multimedialny dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Zapisy: biuro@officyna.art.pl tel. 91 423 69 01
Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny
Z uwagi na pandemię SeFF MINI’21 odbywa się częściowo online. Wydarzenia w realu z zachowaniem reżimu sanitarnego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemiologicznej i zaleceń Ministra Zdrowia
|
|
Projekt współfinansowany z budżetu miasta Szczecin i Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Produkcja: PL 2016
Ten piętnastominutowy film dokumentalny opowiada o zwykłym dniu pana Henryka, w którym po raz pierwszy wydarzyło się coś wyjątkowego – coś, o czym nasz bohater nigdy nie zapomni. Akcja obrazu rozgrywa się we współczesnym Szczecinie. Reżyserem jest znany szczeciński filmowiec i animator kultury Krzysztof Kuźnicki. To z jego inicjatywy w 2011 roku powstało Stowarzyszenie Kamera, które z sukcesem popularyzuje sztukę filmową w regionie zachodniopomorskim.
czytaj więcej
Twórcy filmu zobrazowali codzienną drogę do szkoły dzieci z różnych krajów na świecie - drogę tak różną, jak różne sa okoliczności, w których żyją dzieci. Młodzi bohaterowie dzielą się podczas kręcenia dokumentu swoimi marzeniami, obawami i przemyśleniami na temat otaczającego je świata i przyszłości.
czytaj więcej
Zapis doświadczeń wynikających z decyzji o podjęciu się wychowania adoptowanego dziecka w impresyjnej formie etiudy filmowej wzrusza i skłania do refleksji. Opowieść o miłości – a przede wszystkim o konsekwencjach jej braku i wielkiej potrzebie jej zaspokojenia – jest krokiem ku odczarowywaniu adopcji, która wciąż dla wielu pozostaje tematem tabu.
czytaj więcej